de range voor vrijdag 17 juni (17. 06. 2011)

RANGE AEX 17 JUNI

Weekrange: 329,42 - 337,50
Dagrange: 330,86 - 334,15


 

 

Zoals ik gisteren al opmerkte heeft de AEX deze week volledig de berekende range doorlopen. We zagen een piepkleine overshoot aan de onderkant en bovenkant. Vandaag ligt de berekende steun bij 330,86 en de berekende weerstand bij 334,15.

Wat betekent het wanneer de index zich keurig aan de berekeningen houdt? Dat er onveranderde trendmatigheid is. De range zal gebroken worden wanneer de omstandigheden ten beurze veranderen, wanneer het sentiment beslissend verandert. Dat is tot nog toe niet het geval.

Wel ziet onderin het plaatje aan de RSI op dagbasis, dat deze er rustig bij ligt. De hele daling is kalmpjes, het dalingstempo ligt laag in vergelijking met wat we zagen in de afgelopen jaren.

Je moet altijd voorzichtig zijn met hier grote conclusies uit te trekken, immers de crash van 1987 begon pas echt nadat de index eerst een aantal weken rustig aan neerwaarts aan het bewegen was. Maar als we afzien van deze ene uitzonderlijke gebeurtenis, lijkt de huidige beweging eerder correctief in het hele grote plaatje. Helaas wil dat niets zeggen over de voorspelbaarheid van het dieptepunt van de beweging. Een correctie kan lang duren. Zeker als, wat ik momenteel vermoed, voor alle beurzen geldt dat de beweging vanaf 2009, de opwaartse beweging, voorbij is. De AEX heeft in dat geval als enige beurs al voldoende gecorrigeerd, maar een percentage van 38,2 % is ook nog steeds vrij normaal. 194,99 - 374,19 levert dan een doelwaarde voor de correctie van 305 op voor de AEX. Dit zou helemaal niet bijzonder bearish zijn nog steeds, omdat dit correctiepercentage heel normaal is in grotere cycli.

EXPIRATIE

Met AEX Systematisch Kort hadden we een juni-positie, die loopt vandaag naar alle waarschijnlijkheid af met een mooie winst. We gaan dus nu kijken naar juli-posities. Bij Casino Royale kijken we naar de middellange termijn, maar ook hier kunnen vandaag nieuwe handelssignalen ontstaan.


Veel succes met uw handel, weest u voorzichtig op de markt, en zoals altijd

Happy trading,
Ruud


Zie ook www.beursplaza.com. Op beursplaza worden tevens onder 'Specials' en 'adviesdiensten', alle trades vanaf 2007 verantwoord.

 

 


 

Pagina 305 van totaal 352 paginas ‹ First  < 303 304 305 306 307 >  Last ›