RANGE AEX 1 augustus 2013
Dagrange: 372,04 - 368,57
De AEX bevindt zich inmiddels sinds afgelopen week in een licht dalende trend. Deze consolidatie lijkt te bevestigen dat we nog steeds in een uptrend zijn. De methodiek die ik gebruik, de berekeningen op jaarbasis, wijzen inderdaad ook nog steeds omhoog. Zoals bekend deel ik mijn berekeningen alleen met mijn leden, omdat dit nu eenmaal voor ons de basis van alles is.
LANGE TERMIJN BEREKENINGEN
Het is fascinerend hoe die berekeningen werken. In 2010 heb ik het doel berekend voor de AEX tot en met 2014, een opwaarts doel. Ik ben uiteraard benieuwd of het gehaald gaat worden, maar er is niet veel meer voor nodig om in ieder geval het minimale doel voor 2013-2014 te behalen. Een dergelijke berekening geeft een mooi houvast. Niet dat er op dat moment veel geld verdiend hoeft te worden, maar we weten hoe accuraat de lange termijn berekeningen in het verleden waren. Dus weten we ook dat als het daalt, het hoogstwaarschijnlijk om een tijdelijke daling gaat.
'Hoogstwaarschijnlijk' blijft wel belangrijk in deze. Zekerheid is er natuurlijk niet. Maar de waarschijnlijkheid die samenhangt met de berekeningen geeft concrete targets en ook een concrete stop voor die targets, omdat het stopniveau ook berekend wordt. Omdat niemand voor zover ik weet dit soort berekeningen maakt, kijkt ook niemand er naar, en dat is ons grote voordeel bij de diensten van Van Megen Trading. De leden kunnen iedere dag voorbeurs die berekeningen voor de AEX, en op dit moment ook voor sommige aandelen op de AEX, zien.
Wie wel eens financiële sites leest in het buitenland, treft vooral bij de Amerikanen zogenaamd statistisch onderbouwde stukjes aan, die doem prediken - als beurzen stijgen, zoals op dit moment. Als beurzen dalen, komen misschien contrair positieve stukken tevoorschijn.
Alles op basis van statistisch onderzoek, maar volstrekt ander statistisch onderzoek dan waar mijn berekeningen mee te maken hebben.
Het kan niet gek genoeg zijn; het kan gaan over langjarige statistiek betreffende koerswinstverhoudingen, statistiek die iets zegt over wat gebruikelijk is in maand x, morele bespiegelingen over het failliet van het westen en de schuldencrisis die dat aantoont. Schijnbare parallellen met het verleden, allemaal.
Dit alles natuurlijk omdat 'de krant' vol moet. Maar ik kan u zeggen: de enige zekerheid die we hebben, is dat het nooit zo zal gaan als wij verwachten. Patronen herhalen zich, maar niet op de manier die wij verwachten.
Daarom is een berekening veel efficiënter. Die zegt niets over het tijdpad waarin iets moet gebeuren, en niets over het patroon. Alleen iets over de waarschijnlijkheid van een stijging of daling, en welk doel daarbij zal horen, en beneden of boven welke koers het doel onwaarschijnlijk wordt of juist de andere kant op gezocht moet worden.
We hebben niets aan kletspraat op basis van historische statistieken, natuurlijk. We hebben alleen iets aan een concrete handleiding over wat we kunnen doen op de beurs.
BERNANKE EN DRAGHI
Dit is de week van Bernanke en Draghi, maar dat betekent niet dat de uitspraken van de heren ook tot grote koersreacties zullen leiden. Eerder dit jaar is er al veel gebeurd op basis van statements van Draghi, met name. Best mogelijk dat het nu weer een heel theater wordt, maar ik kijk alleen naar mijn berekening.
ROYAL DUTCH SHELL
Hoe raar de dingen kunnen lopen op de beurs, bewijst de reactie op de cijfers van Shell. Niet goed kennelijk. Toch gaat het hier echt, altijd, om winsten van miljarden, en om een groot dividend. En om een lage koerswinstverhouding. Waarom zo'n aandeel momenteel zwak ligt, heeft dus alleen met de groeiverwachting te maken en een eventueel vergelijk met andere olie- en gasreuzen, die er wellicht beter op staan.
Shell is dit jaar een aandeel gebleken waar geen pijl op te trekken is. Per saldo beweegt het zijwaarts, licht naar beneden. De berekening voor Shell geeft aan dat het nog een hele tijd kan blijven draaien rond 24,8, en dat daarmee het zijwaartse patroon nog lang kan aanhouden. Omhoog houd ik echter rekening met de zone-27. Dus dalingen, ook naar nieuwe lows voor het jaar, lijken mij koopwaardig.
Veel succes met uw handel, weest u voorzichtig op de markt, en zoals altijd,
Happy trading,
Ruud
NETTO RESULTATEN 2013
AFGESLOTEN TRADES
[url=http://www.traderswinkel.nl/traders/ruud-van-megen/rvm-daily]<b>RVM DAILY (Traderswinkel): +3,17 %</b>[/url]
AEX SYSTEMATISCH KORT 2013: + 2,74 %
AEX SYSTEMATISCH LANG 2013 - 2014: +3,68 %
CASINO ROYALE 2013: - 21.47 %